Vilka är vi?

Vi startade vår resa 2014 genom att en av grundarna, som var både själv förälder och förskollärare, kände att det måste finnas ett bättre sätt att kommunicera och hantera de dagliga uppgifterna. Och helst samla allt på ett ställe. MEN det viktigaste var att det skulle vara enkelt, användarvänligt och tillgängligt för alla!

Detta var starten för TYRA. Sedan lansering av första versionen så har vi dag vuxit snabbt och blivit Sveriges största aktör på den privata marknaden. Men vår core är fortfarande ett passionerat gäng som alla har 1 mål, att fortsätta göra TYRA till den bäst produkten på marknaden och en naturlig del i er pedagogiska verksamhet.

0

Förskolor

0

Användare

> 0

Användarbetyg

Vårt team

Johan Ekman

CEO

Personlig fakta:

Gillar att ha många bollar i luften.

Kontakta mig: johan.ekman@tyra.io

Ove Klintman

Grundare och Produktägare

Personlig fakta:

Även utbildad förskollärare med 12 års erfarenhet.

Kontakta mig: ove.klintman@tyra.io

Lumnie Musliu

Account manager Sverige

Personlig fakta:

Mer info om om mig om ni googlar "fnittrar nästan jämt"

Kontakta mig: lumnie.musliu@tyra.io

Kristoffer Kjellgren

Support Sverige

Personlig fakta:

Skåning fast med ett norrländskt lugn.

Nuria Aglio Ramirez

Sales manager Spanien

Personlig fakta:

Älskar havet, att simma samt excel.

Kontakta mig: nuria.aglio@tyra.io

Carlo Marella

Marketing manager for planet earth

Personlig fakta:

Kattvideos är fortfarande lika roligt.

Kontakta mig: carlo.marella@tyra.io

Sonia Peréz

Säljare Spanien

Personlig fakta:

Vill resa till Sverige för att titta på isbjörnar.

Kontakta mig: sonia.perez@tyra.io

Lidia Concelos López

Säljare Spanien

Personlig fakta:

Det bästa med att jobba för TYRA är…. ALLT

Kontakta mig: lidia.concelos.lopez@tyra.io

Santiago Días Mateos

Säljare Spanien

Personlig fakta:

Har inte gett upp drömmen om en basketkarriär

Kontakta mig: santiago.dias.mateos@tyra.io

Luis Arauju Cortes

Support Spanien

Personlig fakta:

Drömmer om att bli bättre än Santi på basket

Kontakta mig: luis.araujo.cortes@tyra.io

Olle Raab

Senior software developer

Personlig fakta:

Förutom kodning så är jag en mästare på Lindy Hop.

Kontakta mig:

olle.raab@tyra.io

Daniel Kullenberg

iOS developer

Personlig fakta:

Har Sydsveriges mest välsorterade parfymsamling

Kontakta mig: daniel.kullenberg@tyra.io

Johan Kjellin

Android developer/teamlead

Personlig fakta:

Skriver bra kod och gör ibland grymma kullerbyttor

Kontakta mig: johan.kjellin@tyra.io

Johan Peterson

Android developer

Personlig fakta:

Inget slår en Kobebiff, förutom mammas köttbullar.

Kontakta mig: johan.peterson@tyra.io